З історичних джерел відомо, що згідно знайдених документів, перші згадки про існування та функціонування Тульчинського будинку дитини описані в 1922 році.

Після  визволення території Вінницької області від німецько-фашистських загарбників, в жовтні 1944 року в м. Тульчині по вулиці Пестеля створюється будинок дитини, який підпорядковується відділу охорони здоров»я Тульчинського райвиконкому. З жовтня 1945 року, відповідно до наказів по будинку дитини, заклад  перейменовано в Тульчинський будинок дитини ім..К.Цеткін.

З березня 1973 року Тульчинський будинок дитини ім.К.Цеткін підпорядковано Тульчинській центральній районній лікарні ( з 01.01.1994 року – Тульчинському районному територіальному медичному об’єднанню).

З кінця 1975 року будинок дитини переведений в приміщення колишньої дитячої лікарні по вул. Шевченко,33

В 1982 році багатопрофільний будинок дитини ім.. К.Цеткін був перепрофільований в заклад для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки.

Згідно рішення 39 сесії  7 скликання Вінницької обласної Ради №849 від 26.09.2019р  «Про питання діяльності закладів охорони здоров’я – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ,  міст Вінницької області» 09.10.2019р. Тульчинський обласний будинок дитини реорганізовано шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Тульчинський обласний спеціалізований будинок  дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки Вінницької обласної Ради»

КНП „Тульчинський обласний будинок дитини ВОР” є закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги дітям, здійснює утримання, виховання, лікування, проведення медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням центральної нервової системи, з порушенням і без порушення психіки, порушенням опорно-рухового апарату, іншими вадами фізичного та психічного розвитку і порушенням стану здоров’я.

Господарська діяльність з медичної практики проводиться за  ліцензією, виданою відповідно наказу МОЗ України  №257 від 05.02.2020 року

Заклад розрахований на 60 ліжок.

МЕТА

Метою підприємства є створення оптимальних умов для психічного та фізичного розвитку дітям, котрі потребують спеціальної коректуючої допомоги, їх подальшої адаптації у суспільстві, гідного, щасливого і повноцінного життя, системну модель підтримки та професійної допомоги дітям і їх сім’ям; допомогти адаптуватися сім’ї та максимально розвинути усі можливості малюка.

В заклад поступають діти, переважно з районів області, територіально наближених до місця розташування нашого закладу. Це дає можливість зберегти родинні стосунки батькам, діти яких знаходяться на тимчасовому перебуванні в установі в зв’язку з складними життєвими обставинами, частіше провідувати дітей, приймати участь в їх вихованні.

На виконання ряду нормативно-правових актів щодо подальшого розвитку будинків дитини та враховуючи національну стратегію реформування  системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026рр на базі будинку дитини створено  відділення реабілітації для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням опорно-рухового апарату, як одного з перших кроків  в реорганізації будинку дитини та організовано  забезпечення його всім необхідним сучасним обладнанням.